مروری بر جاذبه های ساحل دریای خزر

 فف

گاهی برایمان اتفاق افتاده است که دلمان بخواهد فقط لبه ی مرزی دریای خزر را درنوردیم. این ساحل بسیار زیبا، تشنگی سیراب نشده ای به انسان می بخشد. می خواهیم تعدادی از جاذبه های گردشگری این خطه از سرزمینمان را برایتان بازگو کنیم.

لابا

ساحل خزر، شامل دو استان ساحلی گیلان (مرکز استان: رشت) و مازندران (مرکز استان: ساری)، به‌خاطر وجود جنگل‌های انبوه و کشت وسیع برنج تضاد چشمگیری در مقایسه با فلات خشک داخلی ایران به‌وجود آورده است. در ایام تعطیلات، ساحل خزر در بین ایرانیان مقصد پرطرفداری برای سفر به شمار می‌آید. اما از منظر بین‌المللی مکان‌های دیدنی کمتری نسبت به سایر نواحی کشور دارد.

chalous-road59

چندین جاده‌ی اصلی، تهران را به ساحل خزر متصل می‌کنند که همه‌ی آن‌ها از بین مناظر بسیار زیبا، از میان کو‌ه‌ها و یا از نزدیکی رودخانه‌ها می‌گذرند.

Rasht

رشت بزرگترین محل سکونت اهالی خزر است و در بخش جنوبی دریای خزر قرار دارد که شامل چندین مکان دیدنی، موزه‌ی جالب توجه و بازاری روباز است.

شهر تاریخی ماسوله

به فاصله‌ی یک ساعت رانندگی از رشت، شهر تاریخی ماسوله قرار دارد که در فهرست آثار جهانی یونسکو به ثبت رسیده است. خانه‌های این شهر در سراشیبی صخره بنا شده‌اند و بام خانه‌ها مشخصا قابل تشخیص از خیابان‌ها نیست.

دو مورد از سودآورترین صنایع ایران یعنی تولید خاویار و ابریشم در بندر خزر، بندر انزلی، اجرا می‌شوند.

anzali-lagoon

تالاب انزلی، بخاطر وجود تنوع فراوان در گیاهان و جانوران و زندگی آبزیان، زیبایی منحصر به فردی به این منطقه بخشیده است که فرصت مناسبی برای سفر کوتاهی با قایق برای گردشگران فراهم کرده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *